A tým

PREVIEW | Radoslav Kováč: Na Bohemce to musíme uskákat!

Poslední zápas zbývá do konce základní ligové části. Ten odehraje Kováčova parta už tuto neděli na trávníku pražských Bohemians. V předzápasovém preview mluvil Radoslav Kováč například o kvalitách týmu z Vršovic.

Pardubákům dobře známý Ďolíček bude poslední zastávkou našeho A-týmu v letošní základní části FORTUNA:LIGY. V neděli od 15:00 hodin se totiž Východočeši střetnou s Bohemians Praha 1905. „Spokojený budu, když urveme body. Už jsem říkal několikrát, že každý zápas chceme vyhrát. V naší situaci by ale i bod byl dobrý. V Ďolíčku se týmům hraje těžko, klokani hrají agresivně a mají sílu při standardních situacích. Bude to náročné,“ uvědomuje si Radoslav Kováč.

Červenobílí v posledních třech ligových duelech vybojovali 2 body. Ani jednou však neudrželi čisté konto, což mrzí také 44letého lodivoda Pardubic: „V posledních zápasech jsme góly soupeři darovali. Blbě jsme odkopli míč a následně jsme byli otevření. Bránit musí celý tým. Je potřeba být organizovaní a 95 minut soustředění na každou situaci. Zároveň ale hrát bez strachu.“

V letošní sezóně se hráčům okolo trenéra Kováče daří více bodovat venku než v domácím prostředí. Sám hlavní trenér věří, že se tato bilance potvrdí i o nadcházejícím víkendu: „Když se na jaře minulého roku otevřel stadion, doma jsme vyhrávali. Teď se nám paradoxně více daří při venkovních duelech. U tak mladého týmu, jaký máme, je to hodně zvláštní. Snad se v neděli potvrdí, že sbíráme body hlavně venku.“

Pardubický tým ztratil minulý zápas proti Mladé Boleslavi zejména v prvním poločase, během kterého inkasoval dvě branky. „Proti Mladé Boleslavi jsme si uvědomovali vážnost situace. Byli jsme svázaní a hráli jsme neobezřetně. To se nám nesmí stávat. V lize je to hodně o prvním gólu. Pokud vstřelíte první branku v utkání, máte velkou šanci bodovat,“ vysvětluje kouč FK Pardubice.

Pražští Bohemians nakoukli na startu této sezóny do pohárové Evropy. O kvalitách vršovického celku ví i trenér Kováč: „Budeme to muset na Bohemce uskákat. Pohlídat si soupeřovy centry do šestnáctky a v boxech se chovat perfektně. To bude klíč k úspěchu.“